Magyar sisak - szín kérdés
2017, január 24 - 12:41 | krikotommy
0
votes
Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem, a képen látható magyar sisak színével kapcsolatban. Háború utáni, vagy háború előtti lehet? Mert olyan mintha a sisak külső felén fakóbb lenne a szín, a belsejében pedig a tipikus liba színt lehet látni. A találásról annyit, hogy méhtelepről van.
A segítséget előre is köszönöm, és szép napot!
https://postimg.cc/image/kszx7yl1r/
https://postimg.cc/image/fvmcmuj2n/
https://postimg.cc/image/8gx0ugx73/
https://postimg.cc/image/sfzhl2dxr/
https://postimg.cc/image/eatoj94wf/
Ennyi beütő látszik csak benne:
https://postimg.cc/image/f1mep179r/
https://postimg.cc/image/yajhf1rf3/
https://postimg.cc/image/mzgtqokjz/
https://postimg.cc/image/6yo8dpmof/


0
Értékelésed: Nincs
Nem csupán felcserélték az állszíj ellendarabjait, ilyenre is van példa, hanem itt eleve speciális szíjat gyártottak le. A csat a hosszú szíj végén van, a rövid pedig lyukasztott. A lehetséges magyarázatok között felmerült a balkezesség vagy géppuskás használat de egyelőre ez csak spekuláció.
Szerintem megeshet.
Lehet, hogy ez buta kérdés. De lehetséges, hogy a régi tulaja balkezes volt, és ezért cserélte/cserélték fel az állszíjat?
Egyébként érdemes megnézni az állszíjat, hiszen egy igen ritka variációról van szó, ugyanis a csatos szíj a hosszabb, az ellendarab pedig a rövidebb tehát viseléskor a csat a jobb oldalra kerül.
Köszönöm a segítséget. Így már eloszlanak a kétségek, hogy "háború" utáni lenne.
GY64 Horthy sisak, egyértelműen "háborús" állapotban. A külső, barnás szín szokatlan de nem példa nélküli. Valószínűleg több rétegben van rajta festék de az elszíneződést okozhatják a sisakot ért fizikai, kémiai hatások és az oxidáció is. Szép, érdekes darab.